Количка: 0,00 лв.

Нямате продукти в количката си

АЦЦ Кид гранули 75 мл. / ACC KID gran. 75 ml.

Още изгледи

АЦЦ Кид гранули 75 мл. / ACC KID gran. 75 ml.

Дайте първото мнение за този продукт

Наличност: В наличност

6,60 лв.
Product Code:

Ацетилцистеин принадлежи към групата на муколитиците. Използва се за улесняване на отхрачването и втечняване на гъстия жилав секрет при респираторни заболявания на дихателните пътища .

Показания:

 Ацетилцистеин принадлежи към групата на муколитиците. Използва са за улесняване на отхрачването и втечняване на гъстия жилав секрет при респираторни заболявания на дихателните пътища.

Състав:

Активно вещество: ацетилцистеин. 10 ml (2 мерителни лъжици) от готовия за употреба разтвор съдържат 200 mg ацетилцистеин.
Други съставки: метил-4-хидрокси бензоат, натриев цитрат, пропил-4-хидрокси бензоат,сорбитол, ароматизатори (малина).

Противопоказания:

- ако имате астма или сте имали бронхоспазъм
- ако имате язва на стомаха или дванадесетопръстника язви
- ако имате тежко чернодробно заболяване ( цироза)
- ако сте по-възрастни и имате лош кашличен рефлекс или затруднено дишане.

Взаимодействия:

- ако приемате някои антибиотици ( пеницилини, цефалоспорини, еритромицин, тетрациклини ), трябва да се вземат през 2 часови интервали
- ако приемате лекарства, които потискат кашлицата ( антитусивни ), понижен кашличен рефлекс, има опасност от задържане на слуз в дихателната система
- ако приемате лекарства за лечение на високо кръвно налягане или сърдечна недостатъчност ( напр. лизиноприл ), като ацетилцистеин увеличаване на тяхното действие ,
- ако приемате активен въглен ( при хранително отравяне ), той намалява преминаването на ацетилцистеин от стомашно-чревния тракт в кръвта.

Бременност и кърмене:

При бременни жени само след консултация с лекар. Да се избягва кърмене по време на прием.

Дозировка и начин на приложение:

- деца до 2 години: по 2,5 мл. ( 1/2 мерителна лъжичка ) 2-3 пъти дневно

- деца от 2 до 5 години: по 5 мл. ( 1 мерителна лъжичка )  2-3  пъти дневно

- деца от 6 до 14 години: по 5 мл.( 1 мерителна лъжичка ) 3-4 пъти дневно

- възрастни и деца над 14 години: 10 мл ( 2 мерителни лъжички ) 2-3 пъти дневно

Дозата се приема след хранене.

Начин на приготвяне:

Отворете капачката като натиснете и едновременно завъртите наляво. Напълнете с преварена, охладена вода до средата на шишенцето, заторете и разклатете. След това долейте до знака на флакона( вдлъбнатия пръстен на флакона) и отново разклатете . Опаковката съдържа мерителна лъжица с деления за 2,5 ml и 5 ml. Препоръчва се прием на течности поне 2 литра на ден.                                                                                                                                                   Готовият разтвар се съхранява в хладилник при температура от 2 до 8 градуса до 12 дена от приготвянето.



Мнения на клиент

Напишете своето собствено мнение

Използвайте празно място за разделяне на ключови думи. Използвайте единични кавички (') за фрази.